مرکز ناباروی یزد

پژوهشکده علوم توليد مثل استان یزد معروف به مرکز ناباروی یزد در سال 1368 شمسی در شهر یزد به همت و پیگیری جمعی از متخصصین دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی استان  یزد و به دنبال ارائه طرح تحقیقاتی (بررسی میزان موفقیت لقاح خارج رحمی در زوج‌های نابارور) تأسیس گردید. هدف از شکل گیری چنین مرکزی در ابتدای امر پایه گذاری تکنولوژی برتر در درمان ناباروری در کشور برای اولین بار ، فراهم آوردن امکانات لازم جهت توسعه این دانش در استان و کشور و درمان زوجین ناباروری بود که برای درمان مجبور به مسافرت به کشورهای اروپایی بودند. به طوری که در حال حاضر سالیانه بالغ بر 15000زوج جهت درمان ناباروری به این مرکز مراجعه می‌کنند.

کلینیک های موجود در این مرکز:

ساختمان اصلی مرکز ناباروی یزد شامل مراكز تحقيقاتي درماني ناباروري، سلول هاي بنيادي و سقط مكرر مي باشد و از قسمت هاي پذیرش، کلینیکهای زنان ، ارولوژی ، سقط مکرر ، مشاوره ژنتیک، مشاوره تغذیه،روانپزشکی ، قسمت اداری و مدیریتی و همچنین اطاقهای عمل مربوط به جراحی های لاپاراسکوپیک (از جمله لیزر لاپاراسکوپی و استفاده از چاقوی اولتراسونیک) ، اطاق عمل آسپیراسیون فولیکولهای تخمدان و انتقال جنین و همچنین تهیه اسپرم از راه آسپیراسیون اپیدیدیم (PESA) برداشت از بیضه (TESE) یا الکترو اجاکولیشن و Micro TESE، بخش بستری ، کتابخانه و مرکز کامپیوتر و اینترنت و همچنین آزمایشگاه‌های متعدد تشکیل شده است و با دارا بودن بخشها و آزمایشگاه‌های تخصصی (ART)، آندرولوژی،IHC ، ژنتیک ، بیوتکنولوژی و هورمون شناسي علاوه بر اجرای پروژه‌های پژوهشی در امر درمان زوج‌های نابارور فعالیت میکند.

قدرت گرفتن و مشهور شدن این مرکز:

این مرکز در پایان سال 1379 شمسی از طریق معاونت آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بعنوان قطب علمی کشور در زمینه ناباروری و تولید مثل و همچنین در سال 1380 شمسی بعنوان مرکز تحقیقاتی نمونه در جشنواره پژوهشی رازی معرفی گردید. این مرکز مفتخر است که ضمن درمان هزاران زوج نابارور با استفاده از تکنیک‌های باروری کمک شده، بعنوان مرکز اصلی علمی این رشته و محل مراجعه علاقمندان به فراگیری تکنیکهای جدید درمان ناباروری و انجام تحقیقات متعدد در زمینه‌های مختلف تولیدمثل و ژنتیک، مورد قبول مراکز علمی داخل و خارج از کشور می‌باشد. تاکنون فعالیت‌های تحقیقاتی ـ پژوهشی، درمانی و آموزشی متعددی در این مرکز انجام شده که به برخی از آنها اشاره می‌شود: آموزشی – درمانی – تحقیقاتی و …

نحوه نوبت گرفتن :

سوئیت آپارتمان امیران جهت ارائه خدمات به مشتریان عزیز ، کسانی که سوئیت های این مجموعه را رزرو کنند به صورت رایگان برایشان نوبت گرفته میشود . جهت رزرو سوئیت و دریافت نوبت با شماره : 09391847811 تماس بیگرید.

مرکز ناباروری یزد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *