بافت تاریخی یزد

بافت تاریخی یزد دارای مکان های تاریخی زیادی از جمله کوچه ها اشتی کنون و غیره است که خیلی مورد پسنده گردشگران استان یزد است.اکثر این مکان ها در محدوده خیابان امام و خیابان سید گلسرخ می باشد.

سوئیت یزد | سوئیت در یزد | اجاره سوئیت در یزد |  رزو سوئیت در یزد : 09391847811

بافت تاریخی یزد

یزد اولین شهر خشتی و دومین شهر تاریخی جهان است و دارای بافت تاریخی که با بافت تاریخی بی نظیر خود، میراثی جهانی و جاذبه ای زیبا و منحصر به بفرد به شمار می رود و به دلیل معماری تاریخی و بافت سنتی دست نخورده‌ و ارزشمندش در ۱۸ تیر ماه سال ۱۳۹۶ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

آثار  تاریخی کشف شده در شهر یزد بیانگر قدمتی مربوط به قرن دوم و سوم هجری قمری می باشند، هرچند تاریخ سکونت بشر در این سرزمین از هزاره سوم پیش از میلاد فراتر رفته است. در عهد پیشدادیان نیز طایفه های در حال کوچ از بلخ به پارس، سرزمین یزد را یزدان نامیدند و از آن زمان به بعد، یزد را محل عبادت قرار دادند.

معماری خانه های استان یزد

معماری خانه های یزد ، نمونه‌ ای زیبا و منحصر از معماری خانه هایی در دل کویر و متناسب با اقلیم های گرم و خشک در جهان است. در شهر یزد ، هر محله ای معمولا دارای یک حمام ، بادگیر، آب انبار، مسجد، حسینیه، بازارچه، لرد، جوی آب (برای دسترسی به قنات)، کارگاه‌ های کوچک و … می باشد که برخی از آنها هنوز پا برجا هستند.

مکان های بافت تاریخی استان یزد

این اماکن در محله های : لب خندق ، مسجد جامع ، دولت اباد و ….. واقع شده اند که شما مسارین محترم در صورت رزرو سوئیت و اتاق یک اهنمای گردشگری آنلاین ( از طریق واتساپ یا تلگرام ) به شما تعلق میگیرید . کافیست تا اکنون با شماره 09391847811 تماس حاصل فرمائید و از قیمت ها و شرایط رزرو مطع شوید.

بافت شماره1
بافت تاریخی یزد
نیراث فرهنگری
محله مسجد جامع
بافت تاریخی یزد3
بافت حظیره
کوچه اشتی کنون 2
شاه ابوالقاسم
بافت زندان اسکندر
بافت تاریخی 2
رهگذران
بافت تاریخی یزد